Elvízkövesedett Hajdu villanybojler áramfogyasztása
Egy villanybojler túlzott elvízkövesedése rengeteg problémát okozhat, ráadásul olyan meghibásodásokat is előidézhet a készülékben, amelyek még a megfelelő karbantartás ellenére is teljesen tönkretehetik a berendezést.
A vízkőlerakódás ugyanis roncsolhatja a villanybojler fűtőszálát, redukálva ezzel annak teljesítményét, valamint lecsökkentheti a bojler víztartályának térfogatát is, így a vízköves bojler jelentősen, akár a normál fogyasztás másfélszeresével is többet fogyaszthat.
A vízköves fűtőszál ezenfelül még fokozottan veszélyes is lehet, hiszen a villanybojlerben lévő fűtőszál a kelleténél jóval magasabb hőfokra melegedhet, ami miatt tönkremehet a fűtőszál gumi tömítése, és a bojler csöpögéséhez vezethet.
Mennyit fogyaszt normál esetben egy villanybojler?
Teljes pontossággal nagyon nehéz megbecsülni, mennyit fogyaszthat egy Hajdu villanybojler, hiszen az átlagos áramfogyasztás rendkívül sok tényezőtől függ. A levegő hőmérséklete, a bojler űrtartalma, a bojler szigetelése, illetve a vízkövesség mértéke is nagyban befolyásolhatja az átlagos energiafelhasználást.
Ha nagyon szeretnénk általánosítani, akkor körülbelül 700 Wh/nap a fogyasztása egy 50 literes Hajdu villanybojlernek, ha 65°C-os vizet tart melegen. Ezt az átlagfogyasztást a legjobban a villanybojler vízkövessége befolyásolhatja, természetesen negatív irányba, így érdemes rendszeresen vízkőteleníteni a készüléket.
A vízköves villanybojler többletfogyasztásának oka
A túlzott vízkövesség okozta többletfogyasztás általában egy igen hosszú folyamat végeredménye, így, ha időben felismerjük, hogy villanybojlerünk vízköves, még megelőzhetjük a problémát. Ha azonban figyelmen kívül hagyjuk a rendszeres ellenőrzés szükségességét, az bizony a villanyszámlánkon is hamar meg fog mutatkozni. A vízkő ugyanis szép lassan beteríti a tartály belsejét, melynek következtében a bojler fűtőszála már csak a vízkövet fogja melegíteni.
Mivel az igen hamar, igen magas hőfokra melegszik, ami károsíthatja a fűtőszál tőmítését, csöpögéshez vezethet. Ilyen mértékű vízkövesedés esetén a bojler fűtőszálának teljesítménye teljesen lecsökken, valamint a bojler űrtartalma is alacsonyabb lesz, a tartály falára rakódott rengeteg vízkő miatt.
A vízkő rendkívül jó hőszigetelő anyag, így gátolja a villanybojler hőátadását, ami így csak jóval több energiát felhasználva, és csak sokkal lassabban lesz képes a benne lévő víz megfelelő hőmérsékletre való melegítésére.
✅ Miért fogyaszt többet egy elvízkövesedett Hajdu villanybojler ?
✅ Mennyit fogyaszt a villanybojler?
✅ A vízköves bojler többletfogyasztásának oka.
✅ Rendszeres karbantartással, tisztiással rengeteg bosszúságtöl szabadúl meg
✅ Hajdu villanybojler vízkőtelenítés szombat vasárnap is
A Hajdu villanybojler túl fogyasztása elkerülhető
Az elektromos bojlerek fogyasztását kordában lehet tartani, rendszeres karbantartással, tisztítással. Mivel miden villanybojlert vízkőteleníteni kell maximum két három évente. A karbantartás alkalmával mérlegelni kell a fűtőszál és a magnézium védőanód cseréjét is. Az alkatrészek cseréjével biztosíthatjuk a vízmelegitő biztonságos, és problémamentes üzemeltetését. A következő karbantartás időpontjáig.
Ne habozzon, ha magas a villany számlája, hívjon most, hogy minnél gyorsabban el tudjuk végezni a bojler vízkőtelenítését, komplett felújítását akár szombat vasárnap is.
Elvízkövesedet Hajdu villanybojler áramfogyasztásának csökkentése 06 20 398 7569